Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2008

 

V letošním roce máme 31 členů.

 

Předseda: Vlastimil Hejl

Jednatel: Karel Verbík

Pokladník: Karel Tihelka

Revizní a kontrolní komise: Jan Pekárek, Jaroslav Chrastina

 

Na první schůzi, která se konala 17.2.2008, předseda Vlastimil Hejl zhodnotil průběh minulého roku. Jednatel př. Verbík nastínil činnost naší pobočky s výhledem na celoroční působení na výstavách a popularizaci chovu Českého staváka.  Součástí schůze bylo předvedení holubů z vlastních chovů našich členů. Příští schůze se uskuteční 15.6.2008 opět v Tečovicích. (Z této schůze, bohužel nebyl zpracován zápis).

schuze-tec.jpg 

Na druhé schůzi pobočky konané 15.6.2008 v Tečovicích se sešlo 22 členů a 4 hosté. Za omluveného předsedu zahájil schůzi př. Tihelka a nemocného jednatele zastoupil př. Chrastina. Minutou ticha jsme uctili památku zesnulého člena, přítele Jiřího Škrkánka. Naši schůzi navštívili 3 slovenští přátelé z klubu ČS, kteří projevili zájem o spolupráci a možnost vystavit své mladé holuby na naší výstavě. V projednávání jsme vyslovili souhlas vystavit kolekci ČS strakoš chovatele Ing. Matyáše.

Ke zviditelnění činnosti naší pobočky byly vytvořeny dne 6.7.2008 webové stánky www.ceskystavak.estranky.cz. Většina členů souhlasila s provedením stránek a propagací naší pobočky, která bude průběžně aktualizována.

Přítel Chrastina byl pověřen zakoupením dvou pohárů a to pro: nejlepšího vystaveného jedince a druhý pro vítěznou kolekci. Tyto poháry byly určeny jako putovní.

Po ukončení schůze navštívili slovenští chovatelé chov př. J. Chrastiny a s posilou (holubů) přislíbili účast na naší listopadové výstavě.

schuze-tec-3.jpg 

 Dne 16.11.2008 se konala naše výstava v hale chovatelů v Tečovicích, při této příležitosti jsme měli v pořadí již třetí schůzi, které se účastnilo 27 členů a 7 hostů.

Jednatel př. Verbík seznámil členskou schůzi s rezignací našeho předsedy Vlastimila Hejla. Po této informaci jsme pokračovali podle bodů programu. S vědomím, že musíme mimořádně zvolit nové vedení naší pobočky. Aby měli možnost členové navrhnout nové složení výboru, nechali jsme hlasování jako poslední bod programu.

Díky sponzorským darům př. Jaromíra Stančíka jsme získali

1.000,- Kč a od př. Josefa Smýkala 800,- Kč. Peníze byly použity na nákup putovních poháru, pro naše výstavy.

Dále proběhlo ocenění chovatelů vystavených holubů v Tečovicích čestnými cenami.

Pohár pro vítěznou kolekci modrých sedlatých vyhrál př. P. Surka. Pohár pro vítěze výstavy modrý sedlatý kapratý získal př. J. Studený. Pohár pro nejlepší holubici modrou sedlatou věnovanou př. Josefem Růžičkou získal př. P. Surka. Čestné ceny pohár obdrželi – J. Chrastina černý bělokos, Z. Tylšer černý tygr, J. Pekárek černý sedlatý, slovenský vystavovatel př. Slávik černý sedlatý, B. Bartolčic žlutý sedlatý,

R. Pavelka žlutý sedlatý, J. Růžička modrý sedlatý, P. Surka modrý sedlatý, J. Studený modrý sedlatý kapratý, M. Trochta modrý lysý,

J. Stančík modrý bělokos, M. Matyáš modrý bělokos, J. Bartolčic modrý sedlatý, M. Trochta bílý rovný a A. Brzoň žlutě plavý.

Naši výstavu posuzovali kluboví specialisté př. Karel Bek a Jiří Maček.

Př. Štaubert, věnoval speciální klec na focení holubů, což velmi ocenil vzdělavatel klubu př. Ing. Tomáš Sousedík. A její konstrukcí se inspirovali i chovatelé vystavující na CV v Kolíně.

Celostátní výstavy v Nitře se úspěšně účastnili př. J. Chrastina – Majster Slovenska, př. R. Pavelka – Šampion a se svými sedlatými př. L.Zubál.

Volby: Návrh na předsedu OP přijal př. K. Verbík, hlasováním byl jednohlasně zvolen. Návrh na jednatele OP byl navržen př. K. Tihelka, který byl jednohlasně zvolen. Hlasování proběhlo veřejně a nikdo se hlasování nezdržel.

Příští schůze bude výroční a bude se konat dne 15.2.2009 v Tečovicích.